| Tillverkarens artikelnummer : | 201R07S1R7BV4T |
|---|---|
| RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillverkare / Brand : | Johanson Technology |
| Lager skick : | - |
| Beskrivning : | CAP CER 1.7PF 200V NP0 0402 |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | 201R07S1R7BV4T.pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | 201R07S1R7BV4T |
|---|---|
| Tillverkare | Johanson Technology |
| Beskrivning | CAP CER 1.7PF 200V NP0 0402 |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | 201R07S1R7BV4T.pdf |
| Spänningsvärde | 200V |
| Tolerans | ±0.1pF |
| Tjocklek (Max) | 0.024" (0.61mm) |
| Temperatur koefficient | C0G, NP0 |
| Storlek / Dimension | 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) |
| Serier | S |
| betyg | - |
| Förpackning | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / Fodral | 0402 (1005 Metric) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Monteringstyp | Surface Mount, MLCC |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid | 7 Weeks |
| Bly stil | - |
| Spridning av bly | - |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | High Q, Low Loss |
| detaljerad beskrivning | 1.7pF ±0.1pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) |
| Kapacitans | 1.7pF |
| tillämpningar | RF, Microwave, High Frequency |







CAP CER 1.7PF 200V NP0 0402
CAP CER 1.5PF 200V NP0 0402
CAP CER 1.8PF 200V NP0 0402
CAP CER 1.5PF 200V NP0 0402
CAP CER 1.9PF 200V NP0 0402
CAP CER 1.8PF 200V NP0 0402
CAP CER 1.5PF 200V NP0 0402
CAP CER 1.7PF 200V NP0 0402
CAP CER 1.8PF 200V NP0 0402
CAP CER 1.4PF 200V NP0 0402