| Tillverkarens artikelnummer : | ALS80A163KF100 |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | KEMET |
| Lager skick : | 49 pcs Stock |
| Beskrivning : | CAP ALUM 16000UF 20% 100V SCREW |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | ALS80A163KF100(1).pdfALS80A163KF100(2).pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | ALS80A163KF100 |
|---|---|
| Tillverkare | KEMET |
| Beskrivning | CAP ALUM 16000UF 20% 100V SCREW |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | 49 pcs |
| Datablad | ALS80A163KF100(1).pdfALS80A163KF100(2).pdf |
| Spänningsvärde | 100 V |
| Tolerans | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Storlek / Dimension | 2.008" Dia (51.00mm) |
| Serier | ALS80 |
| Ripple Current @ Low Frequency | 14.7 A @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 17.8 A @ 10 kHz |
| betyg | - |
| Polarisering | Polar |
| Förpackning / Fodral | Radial, Can - Screw Terminals |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 105°C |
| Monteringstyp | Chassis Mount |
| Livstid @ Temp. | 7000 Hrs @ 105°C |
| Spridning av bly | 0.874" (22.20mm) |
| Impedans | 19 mOhms |
| Höjd - Sittande (Max) | 4.213" (107.00mm) |
| ESR (ekvivalent serieresistens) | 23mOhm @ 100Hz |
| Kapacitans | 16000 µF |
| Basproduktnummer | ALS80A |
| tillämpningar | General Purpose |







CAP ALUM 16000UF 20% 250V SCREW
CAP ALUM 1600UF 20% 500V SCREW
CAP ALUM 16000UF 20% 250V SCREW
CAP ALUM 16000UF 20% 400V SCREW
CAP ALUM 16000UF 20% 200V SCREW
CAP ALUM 1600UF 20% 400V SCREW
CAP ALUM 16000UF 20% 40V SCREW
CAP ALUM 15000UF 20% 350V SCREW
CAP ALUM 16000UF 20% 200V SCREW
CAP ALUM 15000UF 20% 350V SCREW