| Tillverkarens artikelnummer : | 0805J2500240JQT | RoHs status : | |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Knowles Syfer | Lager skick : | - |
| Beskrivning : | CAP CER 24PF 250V C0G/NP0 0805 | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | 0805J2500240JQT(1).pdf0805J2500240JQT(2).pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | 0805J2500240JQT |
|---|---|
| Tillverkare | Knowles Syfer |
| Beskrivning | CAP CER 24PF 250V C0G/NP0 0805 |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | 0805J2500240JQT(1).pdf0805J2500240JQT(2).pdf |
| Spänningsvärde | 250V |
| Tolerans | ±5% |
| Tjocklek (Max) | 0.051" (1.30mm) |
| Temperatur koefficient | C0G, NP0 |
| Storlek / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Serier | - |
| betyg | - |
| Förpackning / Fodral | 0805 (2012 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Monteringstyp | Surface Mount, MLCC |
| Bly stil | - |
| Spridning av bly | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | High Q, Low Loss |
| Felaktighet | - |
| Kapacitans | 24 pF |
| Basproduktnummer | 0805J |
| tillämpningar | General Purpose |







CAP CER 24PF 250V C0G/NP0 0805
CAP CER 24PF 250V C0G/NP0 0805
CAP CER 24PF 250V C0G/NP0 0805
CAP CER 240PF 250V C0G/NP0 0805
CAP CER 24PF 250V C0G/NP0 0805
CAP CER 24PF 250V C0G/NP0 0805
CAP CER 0.022UF 250V X7R 0805
CAP CER 24PF 250V C0G/NP0 0805
CAP CER 240PF 250V C0G/NP0 0805
CAP CER 24PF 250V C0G/NP0 0805