| Tillverkarens artikelnummer : | 1206Y2500511JQT | RoHs status : | |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Knowles Syfer | Lager skick : | - |
| Beskrivning : | CAP CER 510PF 250V C0G/NP0 1206 | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | 1206Y2500511JQT(1).pdf1206Y2500511JQT(2).pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | 1206Y2500511JQT |
|---|---|
| Tillverkare | Knowles Syfer |
| Beskrivning | CAP CER 510PF 250V C0G/NP0 1206 |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | 1206Y2500511JQT(1).pdf1206Y2500511JQT(2).pdf |
| Spänningsvärde | 250V |
| Tolerans | ±5% |
| Tjocklek (Max) | 0.063' (1.60mm) |
| Temperatur koefficient | C0G, NP0 (1B) |
| Storlek / Dimension | 0.126' L x 0.063' W (3.20mm x 1.60mm) |
| Serier | FlexiCap™ |
| betyg | - |
| Förpackning / Fodral | 1206 (3216 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Monteringstyp | Surface Mount, MLCC |
| Bly stil | - |
| Spridning av bly | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | High Q, Low Loss, Soft Termination |
| Felaktighet | - |
| Kapacitans | 510 pF |
| Basproduktnummer | 1206Y |
| tillämpningar | RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive |







CAP CER 510PF 250V C0G/NP0 1206
CAP CER 51PF 250V C0G/NP0 1206
CAP CER 56PF 250V C0G/NP0 1206
CAP CER 51PF 250V C0G/NP0 1206
CAP CER 56PF 250V C0G/NP0 1206
CAP CER 510PF 250V C0G/NP0 1206
CAP CER 51PF 250V C0G/NP0 1206
CAP CER 56PF 250V C0G/NP0 1206
CAP CER 56PF 250V C0G/NP0 1206
CAP CER 510PF 250V C0G/NP0 1206