| Tillverkarens artikelnummer : | 1210Y5000471MDR | RoHs status : | |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Knowles Syfer | Lager skick : | - |
| Beskrivning : | CAP CER 470PF 500V X7R 1210 | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | 1210Y5000471MDR(1).pdf1210Y5000471MDR(2).pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | 1210Y5000471MDR |
|---|---|
| Tillverkare | Knowles Syfer |
| Beskrivning | CAP CER 470PF 500V X7R 1210 |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | 1210Y5000471MDR(1).pdf1210Y5000471MDR(2).pdf |
| Spänningsvärde | 500V |
| Tolerans | ±20% |
| Tjocklek (Max) | 0.079" (2.00mm) |
| Temperatur koefficient | X7R |
| Storlek / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Serier | FlexiCap™ |
| betyg | - |
| Förpackning / Fodral | 1210 (3225 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Monteringstyp | Surface Mount, MLCC |
| Bly stil | - |
| Spridning av bly | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | Soft Termination, High Temperature |
| Felaktighet | - |
| Kapacitans | 470 pF |
| Basproduktnummer | 1210Y |
| tillämpningar | High Reliability, Boardflex Sensitive |







CAP CER 470PF 500V X7R 1210
CAP CER 470PF 500V X7R 1210
CAP CER 470PF 500V X7R 1210
CAP CER 470PF 500V X7R 1210
CAP CER 470PF 500V X7R 1210
CAP CER 470PF 500V C0G/NP0 1210
CAP CER 470PF 500V X7R 1210
CAP CER 470PF 500V C0G/NP0 1210
CAP CER 470PF 500V X7R 1210
CAP CER 470PF 500V X7R 1210