| Tillverkarens artikelnummer : | 1808Y0630473KDT | RoHs status : | |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Knowles Syfer | Lager skick : | - |
| Beskrivning : | CAP CER 0.047UF 63V X7R 1808 | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | 1808Y0630473KDT(1).pdf1808Y0630473KDT(2).pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | 1808Y0630473KDT |
|---|---|
| Tillverkare | Knowles Syfer |
| Beskrivning | CAP CER 0.047UF 63V X7R 1808 |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | 1808Y0630473KDT(1).pdf1808Y0630473KDT(2).pdf |
| Spänningsvärde | 63V |
| Tolerans | ±10% |
| Tjocklek (Max) | 0.079" (2.00mm) |
| Temperatur koefficient | X7R |
| Storlek / Dimension | 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) |
| Serier | FlexiCap™ |
| betyg | - |
| Förpackning / Fodral | 1808 (4520 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Monteringstyp | Surface Mount, MLCC |
| Bly stil | - |
| Spridning av bly | - |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | Soft Termination, High Temperature |
| Felaktighet | - |
| Kapacitans | 0.047 µF |
| Basproduktnummer | 1808Y |
| tillämpningar | High Reliability, Boardflex Sensitive |







CAP CER 0.047UF 63V X7R 1808
CAP CER 0.047UF 63V X7R 1808
CAP CER 0.047UF 63V X7R 1808
CAP CER 0.047UF 63V X7R 1808
CAP CER 0.047UF 63V X7R 1808
CAP CER 0.047UF 63V X7R 1808
CAP CER 0.047UF 63V X7R 1808
CAP CER 0.047UF 63V X7R 1808
CAP CER 0.047UF 63V X7R 1808
CAP CER 0.047UF 63V X7R 1808