| Tillverkarens artikelnummer : | MCR10EZPJ6R8 | RoHs status : | |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | LAPIS Semiconductor | Lager skick : | - |
| Beskrivning : | RES SMD 6.8 OHM 5% 1/8W 0805 | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | MCR10EZPJ6R8(1).pdfMCR10EZPJ6R8(2).pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | MCR10EZPJ6R8 |
|---|---|
| Tillverkare | LAPIS Semiconductor |
| Beskrivning | RES SMD 6.8 OHM 5% 1/8W 0805 |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | MCR10EZPJ6R8(1).pdfMCR10EZPJ6R8(2).pdf |
| Tolerans | ±5% |
| Temperatur koefficient | ±400ppm/°C |
| Leverantörs Device Package | 0805 |
| Storlek / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Serier | MCR |
| Motstånd | 6.8 Ohms |
| betyg | AEC-Q200 |
| Effekt (Watt) | 0.125W, 1/8W |
| Förpackning / Fodral | 0805 (2012 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 155°C |
| Antal uppsägningar | 2 |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Funktioner | Automotive AEC-Q200 |
| Felaktighet | - |
| Sammansättning | Thick Film |







RES SMD 68K OHM 5% 1/8W 0805
RES SMD 6.2 OHM 5% 1/8W 0805
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/8W 0805
RES SMD 75 OHM 5% 1/8W 0805
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/8W 0805
RES SMD 680K OHM 5% 1/8W 0805
RES SMD 680 OHM 5% 1/8W 0805
RES SMD 750 OHM 5% 1/8W 0805
RES SMD 75K OHM 5% 1/8W 0805
RES SMD 750K OHM 5% 1/8W 0805