| Tillverkarens artikelnummer : | R6509KNXC7G |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | LAPIS Semiconductor |
| Lager skick : | 4000 pcs Stock |
| Beskrivning : | 650V 9A TO-220FM, HIGH-SPEED SWI |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | R6509KNXC7G |
|---|---|
| Tillverkare | LAPIS Semiconductor |
| Beskrivning | 650V 9A TO-220FM, HIGH-SPEED SWI |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | 4000 pcs |
| Datablad | |
| Vgs (th) (Max) @ Id | 5V @ 230µA |
| Vgs (Max) | ±20V |
| Teknologi | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverantörs Device Package | TO-220FM |
| Serier | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 585mOhm @ 2.8A, 10V |
| Effektdissipation (Max) | 48W (Tc) |
| Förpackning / Fodral | TO-220-3 Full Pack |
| Paket | Tube |
| Driftstemperatur | 150°C (TJ) |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds | 540 pF @ 25 V |
| Gate Laddning (Qg) (Max) @ Vgs | 16.5 nC @ 10 V |
| FET-typ | N-Channel |
| FET-funktionen | - |
| Drivspänning (Max Rds På, Min Rds På) | 10V |
| Avlopp till källspänning (Vdss) | 650 V |
| Ström - Kontinuerlig avlopp (Id) @ 25 ° C | 9A (Ta) |
| Basproduktnummer | R6509 |







650V 9A TO-252, LOW-NOISE POWER
650V 9A TO-220FM, LOW-NOISE POWE
650V 11A TO-220FM, LOW-NOISE POW
HIGH-SPEED SWITCHING, NCH 650V 9
MOSFET N-CH 650V 9A LPTS
HIGH-SPEED SWITCHING, NCH 650V 1
650V 11A TO-252, LOW-NOISE POWER
MOSFET N-CH 650V 9A LPTS
MOSFET N-CH 650V 11A LPTS
BRD SPT SNAP LCK SCRW MNT 9.45MM