| Tillverkarens artikelnummer : | FHJ.1B.304.CYMD62 |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | LEMO |
| Lager skick : | - |
| Beskrivning : | CONN PLUG FMALE 4POS GOLD CRIMP |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | FHJ.1B.304.CYMD62(1).pdfFHJ.1B.304.CYMD62(2).pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | FHJ.1B.304.CYMD62 |
|---|---|
| Tillverkare | LEMO |
| Beskrivning | CONN PLUG FMALE 4POS GOLD CRIMP |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | FHJ.1B.304.CYMD62(1).pdfFHJ.1B.304.CYMD62(2).pdf |
| Spänningsvärde | - |
| Uppsägning | Crimp |
| Skärm | Shielded |
| Shell Storlek, MIL | - |
| Skallstorlek - Infoga | 304 |
| Shell Material | Brass |
| Shell Finish | Chrome |
| Serier | 1B |
| Primärmaterial | Metal |
| Paket | Bulk |
| Orientering | J |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 250°C |
| Antal positioner | 4 |
| Monteringstyp | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Monteringsfunktion | - |
| Material Brännbarhetsbedömning | UL94 V-0 |
| Sätt in material | Polyetheretherketone (PEEK) |
| Ingress Protection | IP50 - Dust Protected |
| Funktioner | Backshell |
| Fästningstyp | Push-Pull |
| Current Rating (AMPS) | 10A |
| Kontaktmaterial | Bronze |
| Kontakt Slutför tjocklek - Parning | 59.0µin (1.50µm) |
| Kontakt Avsluta - Parning | Gold |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Färg | Silver |
| Kabelöppning | 0.205" ~ 0.244" (5.20mm ~ 6.20mm) |
| Basproduktnummer | FHJ.1B |
| Backshell Material, Plating | Brass, Chrome |
| tillämpningar | - |








CONN PLUG FMALE 4P GOLD SLDR CUP

LB90 KeyJ 6C CHR 6.2mm D BR

CONN PLUG FMALE 6P GOLD SLDR CUP

LBP KEYJ 6C CHR 7.2MM D BR

CONN PLUG FMALE 4P GOLD SLDR CUP

CONN PLUG FMALE 4POS GOLD CRIMP

CONN PLUG FMALE 4P GOLD SLDR CUP

LB90 KeyJ 4C CHR 6.2mm D

LBP KEYJ 6C CHR 6.2MM D BR

CONN PLUG FMALE 4P GOLD SLDR CUP