| Tillverkarens artikelnummer : | 74ACT11244PWRG4 | RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Luminary Micro / Texas Instruments | Lager skick : | 15229 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC BUF NON-INVERT 5.5V 24TSSOP | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | 74ACT11244PWRG4 |
|---|---|
| Tillverkare | |
| Beskrivning | IC BUF NON-INVERT 5.5V 24TSSOP |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 15229 pcs |
| Datablad | |
| Spänning - Tillförsel | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Leverantörs Device Package | 24-TSSOP |
| Serier | 74ACT |
| Förpackning | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / Fodral | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Utmatningstyp | 3-State |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Antal element | 2 |
| Antal bitar per element | 4 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid | 6 Weeks |
| Logik typ | Buffer, Non-Inverting |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| Inmatningstyp | - |
| detaljerad beskrivning | Buffer, Non-Inverting 2 Element 4 Bit per Element 3-State Output 24-TSSOP |
| Ström - Utgång Hög, Låg | 24mA, 24mA |
| Bas-delenummer | 74ACT11244 |








IC TXRX NON-INVERT 5.5V 24SOIC

IC TXRX NON-INVERT 5.5V 24SOIC

IC BUF NON-INVERT 5.5V 24DIP

IC BUF NON-INVERT 5.5V 24TSSOP

IC TXRX NON-INVERT 5.5V 24SSOP

IC BUF NON-INVERT 5.5V 24TSSOP

IC TXRX NON-INVERT 5.5V 24SOIC
BUS TRANSCEIVER

IC BUF NON-INVERT 5.5V 24TSSOP

IC BUF NON-INVERT 5.5V 24TSSOP