| Tillverkarens artikelnummer : | ADS1013IRUGT |
|---|---|
| RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillverkare / Brand : | Luminary Micro / Texas Instruments |
| Lager skick : | 20610 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC ADC 12BIT I2C INTRFC 10QFN |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | ADS1013IRUGT |
|---|---|
| Tillverkare | |
| Beskrivning | IC ADC 12BIT I2C INTRFC 10QFN |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 20610 pcs |
| Datablad | |
| Spänning - Supply, Digital | 2 V ~ 5.5 V |
| Spänning - Tillförsel, Analog | 2 V ~ 5.5 V |
| Leverantörs Device Package | 10-X2QFN (2x1.5) |
| Serier | - |
| Provtagningsfrekvens (per sekund) | 3.3k |
| Referenstyp | Internal |
| Förhållande - S / H: ADC | - |
| Förpackning | Cut Tape (CT) |
| Förpackning / Fodral | 10-XFQFN |
| Andra namn | 296-25170-1 |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C |
| Antal ingångar | 1, 2 |
| Antal bitar | 12 |
| Antal A / D-omvandlare | 1 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid | 16 Weeks |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| Inmatningstyp | Differential, Single Ended |
| Funktioner | Selectable Address |
| detaljerad beskrivning | 12 Bit Analog to Digital Converter 1, 2 Input 1 Sigma-Delta 10-X2QFN (2x1.5) |
| Datagränssnitt | I²C |
| Konfiguration | ADC |
| Bas-delenummer | ADS1013 |
| Arkitektur | Sigma-Delta |








ADS1013B AUTOMOTIVE

IC ADC 12BIT I2C W/REF 10-MSOP

IC ADC 12BIT I2C 3.3KSPS 10MSOP

ADS1014B AUTOMOTIVE

IC ADC 12BIT I2C W/REF 10-MSOP

IC ADC 12BIT I2C 3.3KSPS 10QFN

IC ADC 12BIT I2C INTRFC 10QFN

IC ADC 12BIT I2C 3.3KSPS 10MSOP

IC ADC 12BIT I2C INTRFC SOT23-6

IC ADC 12BIT I2C 3.3KSPS 10QFN