| Tillverkarens artikelnummer : | AFE7071IRGZR |
|---|---|
| RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillverkare / Brand : | Luminary Micro / Texas Instruments |
| Lager skick : | 2021 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC DAC 14BIT 65MSPS 48VQFN |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | AFE7071IRGZR |
|---|---|
| Tillverkare | |
| Beskrivning | IC DAC 14BIT 65MSPS 48VQFN |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 2021 pcs |
| Datablad | |
| Spänning - Supply, Digital | 1.71 V ~ 1.89 V |
| Spänning - Tillförsel, Analog | 1.71 V ~ 1.89 V, 3.15 V ~ 3.45 V |
| Leverantörs Device Package | 48-VQFN (7x7) |
| Inställningstid | - |
| Serier | - |
| Referenstyp | Internal |
| Förpackning | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / Fodral | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Utmatningstyp | Voltage - Buffered |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Antal D / A-omvandlare | 2 |
| Antal bitar | 14 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Tillverkarens normala ledtid | 18 Weeks |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| INL / DNL (LSB) | - |
| Differentiell utgång | No |
| detaljerad beskrivning | 14 Bit Digital to Analog Converter 2 48-VQFN (7x7) |
| Datagränssnitt | Parallel |
| Bas-delenummer | AFE7071 |
| Arkitektur | - |








EVAL MODULE FOR AFE7222

IC DAC 14BIT 65MSPS 48VQFN

BOARD PERFORMANCE EVAL AFE7071

IC AFE 12BIT 65/130MSPS 64VQFN

IC AFE 12BIT 65/130MSPS 64VQFN

IC DAC 14BIT 65MSPS 48VQFN

IC DAC 14BIT SRL 48VQFN

IC DAC 14BIT SRL 48VQFN

EVAL MODULE FOR AFE7070

IC AFE 12BIT 65/130MSPS 64VQFN