Artikelnummer:LP2951CSD-3.3/NOPB
- Datum: 2023/02/1
- Varaktighet: 10 sekunder
- Video-storlek: 5.83 MB
- Videoklipp



| Tillverkarens artikelnummer : | LP2951ACSD |
|---|---|
| RoHs status : | Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse |
| Tillverkare / Brand : | Luminary Micro / Texas Instruments |
| Lager skick : | 50 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC REG LIN POS ADJ 100MA 8WSON |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | LP2951ACSD |
|---|---|
| Tillverkare | |
| Beskrivning | IC REG LIN POS ADJ 100MA 8WSON |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse |
| Tillgänglig kvantitet | 50 pcs |
| Datablad | |
| Spänningsavbrott (Max) | 0.6V @ 100mA |
| Spänning - utgång (min / fast) | 1.24V (5V) |
| Spänning - utgång (max) | 29V |
| Spänning - Ingång (Max) | 30V |
| Leverantörs Device Package | 8-WSON (4x4) |
| Serier | - |
| Skyddsfunktioner | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Förpackning | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / Fodral | 8-WDFN Exposed Pad |
| PSRR | - |
| Utmatningstyp | Adjustable (Fixed) |
| Utgångskonfiguration | Positive |
| Andra namn | LP2951ACSDTR |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C |
| Antal tillsynsmyndigheter | 1 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| detaljerad beskrivning | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed or Adjustable 1 Output 5V, 1.24 V ~ 29 V 100mA 8-WSON (4x4) |
| Ström - Tillförsel (Max) | 14mA |
| Nuvarande - Quiescent (Iq) | 120µA |
| Strömutgång | 100mA |
| Kontrollfunktioner | Enable |
| Bas-delenummer | LP2951 |











IC REG LIN POS ADJ 100MA 8WSON
IC REG LINEAR 3.3V 100MA 8DIP
IC REG LIN ADJ POS LDO REG 1.2

IC REG LIN POS ADJ 100MA 8WSON

IC REG LIN POS ADJ 100MA 8WSON

IC REG LIN POS ADJ 100MA 8DIP

IC REG LIN POS ADJ 100MA 8DIP

IC REG LIN POS ADJ 100MA 8WSON
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8DIP
IC REG LINEAR 3.3V 100MA 8DIP