Artikelnummer:MSP430F5308IRGCR
- Datum: 2022/01/5
- Varaktighet: 10 sekunder
- Video-storlek: 10.2 MB
- Videoklipp



| Tillverkarens artikelnummer : | MSP430A062IPZR | RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Luminary Micro / Texas Instruments | Lager skick : | 4602 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC MCU 16BIT 48KB FLASH 100LQFP | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | MSP430A062IPZR |
|---|---|
| Tillverkare | |
| Beskrivning | IC MCU 16BIT 48KB FLASH 100LQFP |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 4602 pcs |
| Datablad | |
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 1.8 V ~ 3.6 V |
| Leverantörs Device Package | 100-LQFP (14x14) |
| Fart | 8MHz |
| Serier | MSP430x4xx |
| RAM-storlek | 2K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 48KB (48K x 8 + 256B) |
| kringutrustning | Brown-out Detect/Reset, LCD, POR, PWM, WDT |
| Förpackning | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / Fodral | 100-LQFP |
| Oscillatortyp | Internal |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Antal I / O | 48 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid | 18 Weeks |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM-storlek | - |
| detaljerad beskrivning | MSP430 MSP430x4xx Microcontroller IC 16-Bit 8MHz 48KB (48K x 8 + 256B) FLASH 100-LQFP (14x14) |
| Datakonverterare | A/D 8x12b |
| Kärnstorlek | 16-Bit |
| Core Processor | MSP430 |
| Anslutningar | SPI, UART/USART |











IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64LQFP

IC MCU 16BIT 48KB FLASH 80LQFP

IC MCU 16BIT 16KB FLASH 38TSSOP

IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28TSSOP

IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64LQFP

IC MCU 16BIT 8KB FLASH 32VQFN

IC MCU 16BIT 4KB FLASH 20TSSOP

IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28TSSOP

IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28TSSOP

IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80LQFP