Artikelnummer:SN74HC573ADWR
- Datum: 2023/07/13
- Varaktighet: 10 sekunder
- Video-storlek: 5.59 MB
- Videoklipp



| Tillverkarens artikelnummer : | SN74HC191DRG4 |
|---|---|
| RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillverkare / Brand : | Luminary Micro / Texas Instruments |
| Lager skick : | 73665 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC COUNTER BINARY 4BIT 16SOIC |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | SN74HC191DRG4 |
|---|---|
| Tillverkare | |
| Beskrivning | IC COUNTER BINARY 4BIT 16SOIC |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 73665 pcs |
| Datablad | |
| Spänning - Tillförsel | 2V ~ 6V |
| Trigger Type | Positive Edge |
| timing | Synchronous |
| Leverantörs Device Package | 16-SOIC |
| Serier | 74HC |
| Återställa | - |
| Förpackning | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / Fodral | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Antal element | 1 |
| Antal bitar per element | 4 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid | 6 Weeks |
| Logik typ | Binary Counter |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| Riktning | Up, Down |
| detaljerad beskrivning | Counter IC Binary Counter 1 Element 4 Bit Positive Edge 16-SOIC |
| Count Rate | 24MHz |
| Bas-delenummer | 74HC191 |











IC 4-BIT UP/DN BIN CNTR 16-SOIC

IC 4-BIT UP/DN BIN CNTR 16-DIP

IC FF D-TYPE SNGL 4BIT 16TSSOP

IC COUNTER BINARY 4BIT 16SOIC
IC BINARY COUNTER 4-BIT 16SO

IC 4BT SYNC U/D BNRY CNTR 16SOIC
IC BINARY COUNTER 4-BIT 16DIP

IC FF D-TYPE SNGL 4BIT 16TSSOP

IC COUNTER 4BIT SYNC BIN 16-SOIC

IC COUNTER 4BIT SYNC BIN 16-DIP