| Tillverkarens artikelnummer : | TPL0401A-10DCKR |
|---|---|
| RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillverkare / Brand : | Luminary Micro / Texas Instruments |
| Lager skick : | 20685 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC DGTL POT 128POS 10K SC70-6 |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | TPL0401A-10DCKR |
|---|---|
| Tillverkare | |
| Beskrivning | IC DGTL POT 128POS 10K SC70-6 |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 20685 pcs |
| Datablad | |
| Spänning - Tillförsel | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Tolerans | ±20% |
| Temperaturkoefficient (Typ) | 22 ppm/°C |
| Avsmalning | Linear |
| Leverantörs Device Package | SC-70-6 |
| Serier | - |
| Motstånd - Torkare (Ohms) (Typ) | 35 |
| Motstånd (ohm) | 10k |
| Förpackning | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / Fodral | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Andra namn | 296-29676-2 TPL0401A10DCKR |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C |
| Antal kranar | 128 |
| Antal kretsar | 1 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Minnetyp | Volatile |
| Tillverkarens normala ledtid | 8 Weeks |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gränssnitt | I²C |
| Funktioner | - |
| detaljerad beskrivning | Digital Potentiometer 10k Ohm 1 Circuit 128 Taps I²C Interface SC-70-6 |
| Konfiguration | Rheostat |
| Bas-delenummer | TPL0401A-10 |








EVAL MODULE FOR TPL0401

EVAL MODULE FOR TPL0102

IC DGTL POT 256POS 100K 14TSSOP

IC DGTL POT 256POS 100K DL 14QFN

IC DGTL POT 256POS 100K 14TSSOP

IC DGTL POT 256POS 100K SOT23-8

DIGITAL POTENTIOMETER

IC DGTL POT 128POS 10K SC70-6

DIGITAL POTENTIOMETER

IC DGTL POT 256POS 10K DL 16WQFN