| Tillverkarens artikelnummer : | MEZDPD1620AS-84F1 |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | MPS (Monolithic Power Systems) |
| Lager skick : | - |
| Beskrivning : | DC DC CONVERTER 0.6-5.5V |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | MEZDPD1620AS-84F1.pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | MEZDPD1620AS-84F1 |
|---|---|
| Tillverkare | MPS (Monolithic Power Systems) |
| Beskrivning | DC DC CONVERTER 0.6-5.5V |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | MEZDPD1620AS-84F1.pdf |
| Spänning - utgång 4 | - |
| Spänning - utgång 3 | - |
| Spänning - utgång 2 | - |
| Spänning - utgång 1 | 0.6 ~ 5.5V |
| Spänning - Ingång (Min) | 4V |
| Spänning - Ingång (Max) | 16V |
| Typ | Non-Isolated PoL Module |
| Leverantörs Device Package | 59-QFN (10x12) |
| Storlek / Dimension | 0.47" L x 0.39" W x 0.16" H (12.0mm x 10.0mm x 4.0mm) |
| Serier | MEZDPD1620 |
| Förpackning / Fodral | 59-PowerBQFN Module |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | - |
| Antal utgångar | 1 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Funktioner | OCP, OTP, OVP, UVLO |
| Effektivitet | 96% |
| Ström - Utgång (Max) | 20A |
| Basproduktnummer | MEZDPD1620 |
| Godkännandebyrå | - |
| tillämpningar | ITE (Commercial) |







DC DC CONVERTER 0.6-5.5V
DC DC CONVERTER 0.6-5.5V
DC DC CONVERTER 0.6-5.5V
DC DC CONVERTER 0.6-5.5V
DC DC CONVERTER 0.6-5.5V
DC DC CONVERTER 0.6-5.5V
DC DC CONVERTER 0.6-5.5V
DC DC CONVERTER 0.6-5.5V
DC DC CONVERTER 0.6-5.5V
DC DC CONVERTER 0.6-5.5V