| Tillverkarens artikelnummer : | MAX5250AEPP | RoHs status : | Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Maxim Integrated | Lager skick : | 4426 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC DAC QUAD +5V LP 10BIT 20-DIP | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | MAX5250AEPP |
|---|---|
| Tillverkare | |
| Beskrivning | IC DAC QUAD +5V LP 10BIT 20-DIP |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse |
| Tillgänglig kvantitet | 4426 pcs |
| Datablad | |
| Spänning - Supply, Digital | 5V |
| Spänning - Tillförsel, Analog | 5V |
| Leverantörs Device Package | 20-PDIP |
| Inställningstid | 10µs (Typ) |
| Serier | - |
| Referenstyp | External |
| Förpackning | Tube |
| Förpackning / Fodral | 20-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Utmatningstyp | Voltage - Buffered |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Antal D / A-omvandlare | 4 |
| Antal bitar | 10 |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| INL / DNL (LSB) | ±0.25, ±1 (Max) |
| Differentiell utgång | No |
| detaljerad beskrivning | 10 Bit Digital to Analog Converter 4 20-PDIP |
| Datagränssnitt | SPI |
| Bas-delenummer | MAX5250 |
| Arkitektur | R-2R |








IC DAC QUAD V-OUT 10BIT LP 20DIP

IC DAC 10BIT QUAD LP 20-DIP

IC DAC QUAD +5V LP 10BIT 20-DIP

IC DAC 10BIT QUAD LP 20-SSOP

IC DAC 10BIT QUAD LP 20-SSOP

IC DAC 10BIT QUAD LP 20-DIP

IC DAC QUAD +5V LP 10BIT 20-SSOP

IC DAC QUAD V-OUT10BIT LP 20SSOP

IC DAC 10BIT QUAD 5V LP 20-SSOP

IC DAC QUAD V-OUT10BIT LP 20SSOP