| Tillverkarens artikelnummer : | MAX529EWG |
|---|---|
| RoHs status : | Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse |
| Tillverkare / Brand : | Maxim Integrated |
| Lager skick : | 351 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC DAC OCTAL 8BIT W/BUFF 24-SOIC |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | MAX529EWG |
|---|---|
| Tillverkare | |
| Beskrivning | IC DAC OCTAL 8BIT W/BUFF 24-SOIC |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Innehåller lednings- / RoHS-överensstämmelse |
| Tillgänglig kvantitet | 351 pcs |
| Datablad | |
| Spänning - Supply, Digital | 5V |
| Spänning - Tillförsel, Analog | ±5V |
| Leverantörs Device Package | 24-SOIC |
| Inställningstid | 3µs |
| Serier | - |
| Referenstyp | External |
| Förpackning | Tube |
| Förpackning / Fodral | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Utmatningstyp | Voltage - Buffered |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Antal D / A-omvandlare | 8 |
| Antal bitar | 8 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| INL / DNL (LSB) | ±0.3, ±0.3 |
| Differentiell utgång | No |
| detaljerad beskrivning | 8 Bit Digital to Analog Converter 8 24-SOIC |
| Datagränssnitt | SPI |
| Bas-delenummer | MAX529 |
| Arkitektur | R-2R |








IC DAC 8BIT OCTAL SERIAL 24-SOIC

IC DAC 8BIT OCTAL SERIAL 24-SOIC

IC DAC 8BIT OCTAL SERIAL 24-SSOP

IC DAC 8BIT OCTAL SERIAL 24-SSOP

IC DAC OCTAL 8BIT W/BUFF 20-DIP

RES 52K OHM 0.1% 0.3W RADIAL

IC DAC 12BIT SRL INTRFC LP 8UMAX

IC DAC OCTAL 8BIT W/BUFF 24-SSOP

RES 52.6K OHM 0.5% 0.3W RADIAL

IC DAC 8BIT OCTAL SERIAL 20-DIP