| Tillverkarens artikelnummer : | DSC1001CI1-001.0000T | RoHs status : | |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Micrel / Microchip Technology | Lager skick : | - |
| Beskrivning : | MEMS OSCILLATOR, LOW POWER, -40C | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | DSC1001CI1-001.0000T |
|---|---|
| Tillverkare | Micrel / Microchip Technology |
| Beskrivning | MEMS OSCILLATOR, LOW POWER, -40C |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | |
| Spänning - Tillförsel | 1.8V ~ 3.3V |
| Typ | XO (Standard) |
| Spridbandets bandbredd | - |
| Storlek / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Serier | DSC1001 |
| betyg | AEC-Q100 |
| Förpackning / Fodral | 4-VDFN |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Produktion | CMOS |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Fungera | Standby (Power Down) |
| Frekvensstabilitet | ±50ppm |
| Frekvens | 1 MHz |
| Ström - Tillförsel (Max) | 6.5mA |
| Ström - Tillförsel (Inaktivera) (Max) | 15µA |
| Basresonatorn | MEMS |
| Absolut Pull Range (APR) | - |







OSC MEMS 148.500MHZ CMOS SMD

OSC MEMS LOW PWR LVCMOS
OSC MEMS 148.0000MHZ CMOS SMD
OSC MEMS 1.8432MHZ CMOS SMD

OSC MEMS LOW PWR LVCMOS
OSC MEMS 148.5000MHZ CMOS SMD
OSCILLATOR MEMS 1.6MHZ CMOS SMD

MEMS OSC XO 32.2123MHZ CMOS SMD
OSC MEMS 1.000MHZ CMOS SMD

OSC MEMS LOW PWR LVCMOS