| Tillverkarens artikelnummer : | JAN1N755CUR-1 |
|---|---|
| RoHs status : | RoHS icke-överensstämmande |
| Tillverkare / Brand : | Micrel / Microchip Technology |
| Lager skick : | - |
| Beskrivning : | DIODE ZENER 7.5V 500MW DO213AA |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | JAN1N755CUR-1(1).pdfJAN1N755CUR-1(2).pdfJAN1N755CUR-1(3).pdfJAN1N755CUR-1(4).pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | JAN1N755CUR-1 |
|---|---|
| Tillverkare | Micrel / Microchip Technology |
| Beskrivning | DIODE ZENER 7.5V 500MW DO213AA |
| Ledningsfri status / RoHS-status | RoHS icke-överensstämmande |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | JAN1N755CUR-1(1).pdfJAN1N755CUR-1(2).pdfJAN1N755CUR-1(3).pdfJAN1N755CUR-1(4).pdf |
| Spänning - Zener (Nom) (Vz) | 7.5 V |
| Spänning - Framåt (Vf) (Max) @ Om | 1.1 V @ 200 mA |
| Tolerans | ±2% |
| Leverantörs Device Package | DO-213AA |
| Serier | Military, MIL-PRF-19500/127 |
| Effekt - Max | 500 mW |
| Förpackning / Fodral | DO-213AA (Glass) |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | -65°C ~ 175°C |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Impedans (Max) (Zzt) | 6 Ohms |
| Ström - Omvänd läckage @ Vr | 2 µA @ 5 V |
| Basproduktnummer | 1N755 |








VOLTAGE REGULATOR

VOLTAGE REGULATOR

DIODE ZENER 7.5V 500MW DO35
VOLTAGE REGULATOR
VOLTAGE REGULATOR
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO213AA
DIODE ZENER 7.5V 500MW DO213AA

DIODE ZENER 7.5V 500MW DO35

VOLTAGE REGULATOR
VOLTAGE REGULATOR