| Tillverkarens artikelnummer : | JANTX2N3743U4 | RoHs status : | RoHS icke-överensstämmande |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Micrel / Microchip Technology | Lager skick : | - |
| Beskrivning : | TRANS PNP 300V 0.2A U4 | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | JANTX2N3743U4(1).pdfJANTX2N3743U4(2).pdfJANTX2N3743U4(3).pdfJANTX2N3743U4(4).pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | JANTX2N3743U4 |
|---|---|
| Tillverkare | Micrel / Microchip Technology |
| Beskrivning | TRANS PNP 300V 0.2A U4 |
| Ledningsfri status / RoHS-status | RoHS icke-överensstämmande |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | JANTX2N3743U4(1).pdfJANTX2N3743U4(2).pdfJANTX2N3743U4(3).pdfJANTX2N3743U4(4).pdf |
| Spänning - Samlare Emitter Breakdown (Max) | 300 V |
| Vce Mättnad (Max) @ Ib, Ic | 1.2V @ 3mA, 30mA |
| Transistortyp | PNP |
| Leverantörs Device Package | U4 |
| Serier | Military, MIL-PRF-19500/397 |
| Effekt - Max | 1 W |
| Förpackning / Fodral | 3-SMD, No Lead |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | -65°C ~ 200°C (TJ) |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Frekvens - Övergång | - |
| Likströmsstigning (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 50 @ 30mA, 10V |
| Nuvarande - Samlare (Ic) (Max) | 200 mA |








TRANS PNP 40V 1.5A U4

TRANS PNP 60V 10UA U4

TRANS NPN 80V 5A TO111

TRANS PNP 80V 10UA U4

TRANS PNP 40V 1.5A TO5
TRANS PNP 300V 0.2A TO39
TRANS PNP 60V 1.5A TO39
TRANS PNP 40V 1.5A TO39

TRANS PNP 80V 4A TO66

TRANS PNP 80V 4A TO66