| Tillverkarens artikelnummer : | MCP3422A5-E/MC |
|---|---|
| RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillverkare / Brand : | Micrel / Microchip Technology |
| Lager skick : | 9331 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC ADC 18BIT I2C 3.75SPS 8DFN |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | MCP3422A5-E/MC.pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | MCP3422A5-E/MC |
|---|---|
| Tillverkare | Micrel / Microchip Technology |
| Beskrivning | IC ADC 18BIT I2C 3.75SPS 8DFN |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 9331 pcs |
| Datablad | MCP3422A5-E/MC.pdf |
| Spänning - Supply, Digital | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Spänning - Tillförsel, Analog | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Leverantörs Device Package | 8-DFN (2x3) |
| Serier | - |
| Provtagningsfrekvens (per sekund) | 3.75 |
| Referenstyp | Internal |
| Förhållande - S / H: ADC | - |
| Förpackning | Tube |
| Förpackning / Fodral | 8-VFDFN Exposed Pad |
| Andra namn | MCP3422A5EMC |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C |
| Antal ingångar | 2 |
| Antal bitar | 18 |
| Antal A / D-omvandlare | 1 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| Inmatningstyp | Differential |
| Funktioner | PGA |
| detaljerad beskrivning | 18 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 1 Sigma-Delta 8-DFN (2x3) |
| Datagränssnitt | I²C |
| Konfiguration | MUX-PGA-ADC |
| Bas-delenummer | MCP3422A5 |
| Arkitektur | Sigma-Delta |







IC ADC 18BIT 2CH 3.75SPS 8DFN

IC ADC 18BIT I2C 3.75SPS 8MSOP

IC ADC 18BIT 2CH 3.75SPS 8MSOP
IC ADC 18BIT I2C 3.75SPS 8SOIC
IC ADC 18BIT 2CH 3.75SPS 8SOIC

IC ADC 18BIT 2CH 3.75SPS 8MSOP

IC ADC 18BIT I2C 3.75SPS 8MSOP
IC ADC 18BIT I2C 3.75SPS 2CH 8SO
IC ADC 18BIT 2CH 3.75SPS 8SOIC
IC ADC 18BIT 2CH 3.75SPS 8DFN