| Tillverkarens artikelnummer : | MCP4461-104E/ST |
|---|---|
| RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillverkare / Brand : | Micrel / Microchip Technology |
| Lager skick : | 350 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC DGTL POT 257TAPS 100K 20TSSOP |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | MCP4461-104E/ST.pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | MCP4461-104E/ST |
|---|---|
| Tillverkare | Micrel / Microchip Technology |
| Beskrivning | IC DGTL POT 257TAPS 100K 20TSSOP |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 350 pcs |
| Datablad | MCP4461-104E/ST.pdf |
| Spänning - Tillförsel | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Tolerans | ±20% |
| Temperaturkoefficient (Typ) | 150 ppm/°C |
| Avsmalning | Linear |
| Leverantörs Device Package | 20-TSSOP |
| Serier | WiperLock™ |
| Motstånd - Torkare (Ohms) (Typ) | 75 |
| Motstånd (ohm) | 100k |
| Förpackning | Tube |
| Förpackning / Fodral | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C |
| Antal kranar | 257 |
| Antal kretsar | 4 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Minnetyp | Non-Volatile |
| Tillverkarens normala ledtid | 14 Weeks |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| Gränssnitt | I²C |
| Funktioner | Mute, Selectable Address |
| detaljerad beskrivning | Digital Potentiometer 100k Ohm 4 Circuit 257 Taps I²C Interface 20-TSSOP |
| Konfiguration | Potentiometer |
| Bas-delenummer | MCP4461 |







IC RHEOSTAT 257POS 5K 14TSSOP
IC DGTL POT 257TAPS 5K 20QFN
IC POT 8B QUAD NONV 50K 20TSSOP
IC RHEOSTAT 257POS 50K 14TSSOP
IC DGTL POT 257TAPS 10K 20TSSOP
IC DGTL POT 257TAPS 100K 20QFN
IC POT 8BIT QUAD NONV 5K 20TSSOP
IC DGTL POT 257TAPS 10K 20QFN
IC DGTL POT 257POS 50K 20QFN
IC DGTL POT 257TAPS 10K 20QFN