| Tillverkarens artikelnummer : | MIC2131-4YML TR |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | Micrel / Microchip Technology |
| Lager skick : | 990 pcs Stock |
| Beskrivning : | HIGH VOLTAGE SYNCHRONOUS BUCK CO |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | MIC2131-4YML TR |
|---|---|
| Tillverkare | Micrel / Microchip Technology |
| Beskrivning | HIGH VOLTAGE SYNCHRONOUS BUCK CO |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | 990 pcs |
| Datablad | |
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 8V ~ 40V |
| Topologi | Buck |
| Synkron Likriktare | Yes |
| Leverantörs Device Package | 16-QFN (4x4) |
| Serier | - |
| Seriella gränssnitt | - |
| Förpackning / Fodral | 16-VQFN Exposed Pad |
| Paket | Bulk |
| Utmatningstyp | Transistor Driver |
| Utgångsfaser | 1 |
| Utgångskonfiguration | Positive |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Antal utgångar | 1 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Fungera | Step-Down |
| Frekvensomkoppling | 400kHz |
| Driftscykel (Max) | 80% |
| Kontrollfunktioner | Current Limit, Dead Time Control, Enable, Power Good, Soft Start |
| Klocksynkronisering | No |
| Basproduktnummer | MIC2131 |







IC REG CTRLR BUCK 16MLF

HIGH VOLTAGE SYNCHRONOUS BUCK CO

75V, DUAL PHASE ADVANCED COT PWM

IC REG CTRLR BUCK 16TSSOP

IC REG CTRLR BUCK 16TSSOP

IC REG CTRLR BUCK 16TSSOP
IC REG CTRLR BUCK 16MLF

HIGH VOLTAGE SYNCHRONOUS BUCK CO

EVAL BOARD FOR MIC2131

IC REG CTRLR BUCK 16TSSOP