Artikelnummer:PIC16F690-I/SO
- Datum: 2025/02/25
- Varaktighet: 10 sekunder
- Video-storlek: 9.26 MB
- Videoklipp


| Tillverkarens artikelnummer : | PIC16C662-20E/L | RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Micrel / Microchip Technology | Lager skick : | 4967 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | PIC16C662-20E/L(1).pdfPIC16C662-20E/L(2).pdfPIC16C662-20E/L(3).pdfPIC16C662-20E/L(4).pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | PIC16C662-20E/L |
|---|---|
| Tillverkare | Micrel / Microchip Technology |
| Beskrivning | IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 4967 pcs |
| Datablad | PIC16C662-20E/L(1).pdfPIC16C662-20E/L(2).pdfPIC16C662-20E/L(3).pdfPIC16C662-20E/L(4).pdf |
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 4 V ~ 6 V |
| Leverantörs Device Package | 44-PLCC (16.59x16.59) |
| Fart | 20MHz |
| Serier | PIC® 16C |
| RAM-storlek | 176 x 8 |
| Programminne Typ | OTP |
| Programminnesstorlek | 7KB (4K x 14) |
| kringutrustning | Brown-out Detect/Reset, LED, POR, WDT |
| Förpackning | Tube |
| Förpackning / Fodral | 44-LCC (J-Lead) |
| Oscillatortyp | External |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Antal I / O | 33 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM-storlek | - |
| detaljerad beskrivning | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 7KB (4K x 14) OTP 44-PLCC (16.59x16.59) |
| Datakonverterare | - |
| Kärnstorlek | 8-Bit |
| Core Processor | PIC |
| Anslutningar | - |
| Bas-delenummer | PIC16C662 |










IC MCU 8BIT 7KB OTP 40DIP

IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP

IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC

IC MCU 8BIT 7KB OTP 40DIP
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFP
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFP

IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC

IC MCU 8BIT 7KB OTP 40DIP
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFP

IC MCU 8BIT 7KB OTP 44MQFP