Artikelnummer:PIC16F690-I/SO
- Datum: 2025/02/25
- Varaktighet: 10 sekunder
- Video-storlek: 9.26 MB
- Videoklipp


| Tillverkarens artikelnummer : | PIC16F1704-I/ST |
|---|---|
| RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillverkare / Brand : | Micrel / Microchip Technology |
| Lager skick : | 1650 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14TSSOP |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | PIC16F1704-I/ST(1).pdfPIC16F1704-I/ST(2).pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | PIC16F1704-I/ST |
|---|---|
| Tillverkare | Micrel / Microchip Technology |
| Beskrivning | IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14TSSOP |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 1650 pcs |
| Datablad | PIC16F1704-I/ST(1).pdfPIC16F1704-I/ST(2).pdf |
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 2.3 V ~ 5.5 V |
| Leverantörs Device Package | 14-TSSOP |
| Fart | 32MHz |
| Serier | PIC® XLP™ 16F |
| RAM-storlek | 512 x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 7KB (4K x 14) |
| kringutrustning | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Förpackning | Tube |
| Förpackning / Fodral | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Oscillatortyp | Internal |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Antal I / O | 12 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid | 14 Weeks |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM-storlek | - |
| detaljerad beskrivning | PIC PIC® XLP™ 16F Microcontroller IC 8-Bit 32MHz 7KB (4K x 14) FLASH 14-TSSOP |
| Datakonverterare | A/D 8x10b, D/A 1x8b |
| Kärnstorlek | 8-Bit |
| Core Processor | PIC |
| Anslutningar | I²C, LINbus, SPI, UART/USART |
| Bas-delenummer | PIC16F1704 |









IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14SOIC
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14TSSOP
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 16QFN
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 16QFN
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 16QFN
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14TSSOP

IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14DIP
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14SOIC
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14SOIC

IC MCU 8BIT 14KB FLASH 14DIP