Artikelnummer:PIC18F46K22T-I/PT
- Datum: 2023/04/21
- Varaktighet: 10 sekunder
- Video-storlek: 5.83 MB
- Videoklipp


| Tillverkarens artikelnummer : | PIC18F23K22-E/SS |
|---|---|
| RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillverkare / Brand : | Micrel / Microchip Technology |
| Lager skick : | 500 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SSOP |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | PIC18F23K22-E/SS(1).pdfPIC18F23K22-E/SS(2).pdfPIC18F23K22-E/SS(3).pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | PIC18F23K22-E/SS |
|---|---|
| Tillverkare | Micrel / Microchip Technology |
| Beskrivning | IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SSOP |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 500 pcs |
| Datablad | PIC18F23K22-E/SS(1).pdfPIC18F23K22-E/SS(2).pdfPIC18F23K22-E/SS(3).pdf |
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 2.3 V ~ 5.5 V |
| Leverantörs Device Package | 28-SSOP |
| Fart | 48MHz |
| Serier | PIC® XLP™ 18K |
| RAM-storlek | 512 x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 8KB (4K x 16) |
| kringutrustning | Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT |
| Förpackning | Tube |
| Förpackning / Fodral | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Oscillatortyp | Internal |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Antal I / O | 24 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid | 10 Weeks |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM-storlek | 256 x 8 |
| detaljerad beskrivning | PIC PIC® XLP™ 18K Microcontroller IC 8-Bit 48MHz 8KB (4K x 16) FLASH 28-SSOP |
| Datakonverterare | A/D 19x10b |
| Kärnstorlek | 8-Bit |
| Core Processor | PIC |
| Anslutningar | I²C, SPI, UART/USART |
| Bas-delenummer | PIC18F23K22 |









IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28QFN

IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28UQFN

IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SDIP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SSOP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28QFN

IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28UQFN
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SSOP

IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SDIP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SOIC
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SOIC