| Tillverkarens artikelnummer : | PIC32MX210F016BT-I/SO |
|---|---|
| RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillverkare / Brand : | Micrel / Microchip Technology |
| Lager skick : | 12709 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC MCU 32BIT 16KB FLASH 28SOIC |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | PIC32MX210F016BT-I/SO(1).pdfPIC32MX210F016BT-I/SO(2).pdfPIC32MX210F016BT-I/SO(3).pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | PIC32MX210F016BT-I/SO |
|---|---|
| Tillverkare | Micrel / Microchip Technology |
| Beskrivning | IC MCU 32BIT 16KB FLASH 28SOIC |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 12709 pcs |
| Datablad | PIC32MX210F016BT-I/SO(1).pdfPIC32MX210F016BT-I/SO(2).pdfPIC32MX210F016BT-I/SO(3).pdf |
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 2.3 V ~ 3.6 V |
| Leverantörs Device Package | 28-SOIC |
| Fart | 40MHz |
| Serier | PIC® 32MX |
| RAM-storlek | 4K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 16KB (16K x 8) |
| kringutrustning | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, POR, PWM, WDT |
| Förpackning | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / Fodral | 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Oscillatortyp | Internal |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Antal I / O | 19 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid | 4 Weeks |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM-storlek | - |
| detaljerad beskrivning | MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 40MHz 16KB (16K x 8) FLASH 28-SOIC |
| Datakonverterare | A/D 9x10b |
| Kärnstorlek | 32-Bit |
| Core Processor | MIPS32® M4K™ |
| Anslutningar | I²C, IrDA, LINbus, PMP, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Bas-delenummer | PIC32MX210F016 |







IC MCU 32BIT 16KB FLASH 28SOIC

IC MCU 32BIT 16KB FLASH 28SDIP
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 36VTLA
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 28QFN
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 28SSOP
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 28SOIC
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 28QFN
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 28QFN
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 28SSOP
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 28SSOP