| Tillverkarens artikelnummer : | MC9S12P96VFT | RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | NXP Semiconductors / Freescale | Lager skick : | 5301 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC MCU 16BIT 96KB FLASH 48QFN | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | MC9S12P96VFT.pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | MC9S12P96VFT |
|---|---|
| Tillverkare | NXP Semiconductors / Freescale |
| Beskrivning | IC MCU 16BIT 96KB FLASH 48QFN |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 5301 pcs |
| Datablad | MC9S12P96VFT.pdf |
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 1.72 V ~ 5.5 V |
| Leverantörs Device Package | 48-QFN-EP (7x7) |
| Fart | 32MHz |
| Serier | HCS12 |
| RAM-storlek | 6K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 96KB (96K x 8) |
| kringutrustning | LVD, POR, PWM, WDT |
| Förpackning | Tray |
| Förpackning / Fodral | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Oscillatortyp | Internal |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Antal I / O | 34 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM-storlek | 4K x 8 |
| detaljerad beskrivning | HCS12 HCS12 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 96KB (96K x 8) FLASH 48-QFN-EP (7x7) |
| Datakonverterare | A/D 10x12b |
| Kärnstorlek | 16-Bit |
| Core Processor | HCS12 |
| Anslutningar | CANbus, SCI, SPI |
| Bas-delenummer | 9S12P96 |







IC MCU 16BIT 96KB FLASH 48QFN
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80QFP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80QFP
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 48QFN
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80FQFP
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80LQFP
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 48QFN
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80LQFP
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP