| Tillverkarens artikelnummer : | MK51DX256ZCMC10 | RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | NXP Semiconductors / Freescale | Lager skick : | 2715 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC MCU 32BIT 256KB FLASH 121BGA | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | MK51DX256ZCMC10(1).pdfMK51DX256ZCMC10(2).pdfMK51DX256ZCMC10(3).pdfMK51DX256ZCMC10(4).pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | MK51DX256ZCMC10 |
|---|---|
| Tillverkare | NXP Semiconductors / Freescale |
| Beskrivning | IC MCU 32BIT 256KB FLASH 121BGA |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 2715 pcs |
| Datablad | MK51DX256ZCMC10(1).pdfMK51DX256ZCMC10(2).pdfMK51DX256ZCMC10(3).pdfMK51DX256ZCMC10(4).pdf |
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 1.71 V ~ 3.6 V |
| Leverantörs Device Package | 121-MAPBGA (8x8) |
| Fart | 100MHz |
| Serier | Kinetis K50 |
| RAM-storlek | 64K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 256KB (256K x 8) |
| kringutrustning | DMA, I²S, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Förpackning | Tray |
| Förpackning / Fodral | 121-LFBGA |
| Andra namn | 935324654557 |
| Oscillatortyp | Internal |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Antal I / O | 78 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM-storlek | 4K x 8 |
| detaljerad beskrivning | ARM® Cortex®-M4 Kinetis K50 Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 256KB (256K x 8) FLASH 121-MAPBGA (8x8) |
| Datakonverterare | A/D 37x16b, D/A 2x12b |
| Kärnstorlek | 32-Bit |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M4 |
| Anslutningar | I²C, IrDA, SD, SPI, UART/USART, USB, USB OTG |
| Bas-delenummer | MK51DX256 |








RESISTOR AXIAL
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 104BGA
KINETIS K51: 100MHZ CORTEX-M4 ME

RES 51.1 OHM 1% 1/4W AXIAL

CYLINDER SENSOR, DUAL T-SLOT MOU
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 81BGA
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 121BGA
CYLINDER SENSOR WITH GMR CELL; 2
CYLINDER SENSOR WITH GMR CELL; 2