Artikelnummer:S912XEP100W1MAG
- Datum: 2022/05/20
- Varaktighet: 10 sekunder
- Video-storlek: 10.91 MB
- Videoklipp



| Tillverkarens artikelnummer : | S912XET256BMAA |
|---|---|
| RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillverkare / Brand : | NXP Semiconductors / Freescale |
| Lager skick : | 400 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80QFP |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | S912XET256BMAA.pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | S912XET256BMAA |
|---|---|
| Tillverkare | NXP Semiconductors / Freescale |
| Beskrivning | IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80QFP |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 400 pcs |
| Datablad | S912XET256BMAA.pdf |
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 1.72 V ~ 5.5 V |
| Leverantörs Device Package | 80-QFP (14x14) |
| Fart | 50MHz |
| Serier | HCS12X |
| RAM-storlek | 16K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 256KB (256K x 8) |
| kringutrustning | LVD, POR, PWM, WDT |
| Förpackning | Tray |
| Förpackning / Fodral | 80-QFP |
| Andra namn | 568-14126 935315433557 S912XET256BMAA-ND |
| Oscillatortyp | External |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Antal I / O | 59 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM-storlek | 4K x 8 |
| detaljerad beskrivning | HCS12X HCS12X Microcontroller IC 16-Bit 50MHz 256KB (256K x 8) FLASH 80-QFP (14x14) |
| Datakonverterare | A/D 8x12b |
| Kärnstorlek | 16-Bit |
| Core Processor | HCS12X |
| Anslutningar | CANbus, EBI/EMI, I²C, IrDA, SCI, SPI |










MICROCONTROLLER, 16-BIT, HCS12 C
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 144LQFP
16-BIT MCU S12X CORE 256KB FLA
16-BIT MCU S12X CORE 256KB FLA
16-BIT MCU S12X CORE 256KB FLA
16-BIT MCU S12X CORE 256KB FLA
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 144LQFP
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80QFP
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 144LQFP
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80QFP