| Tillverkarens artikelnummer : | UWS1V470MCL1GS | RoHs status : | |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Nichicon | Lager skick : | - |
| Beskrivning : | CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | UWS1V470MCL1GS(1).pdfUWS1V470MCL1GS(2).pdfUWS1V470MCL1GS(3).pdfUWS1V470MCL1GS(4).pdfUWS1V470MCL1GS(5).pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | UWS1V470MCL1GS |
|---|---|
| Tillverkare | Nichicon |
| Beskrivning | CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | UWS1V470MCL1GS(1).pdfUWS1V470MCL1GS(2).pdfUWS1V470MCL1GS(3).pdfUWS1V470MCL1GS(4).pdfUWS1V470MCL1GS(5).pdf |
| Spänningsvärde | 35 V |
| Tolerans | ±20% |
| Surface Mount Land Size | 0.327' L x 0.327' W (8.30mm x 8.30mm) |
| Storlek / Dimension | 0.315' Dia (8.00mm) |
| Serier | UWS |
| Ripple Current @ Low Frequency | 105 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 175.35 mA @ 10 kHz |
| betyg | - |
| Polarisering | - |
| Förpackning / Fodral | Radial, Can - SMD |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Livstid @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| Spridning av bly | - |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.244' (6.20mm) |
| ESR (ekvivalent serieresistens) | - |
| Kapacitans | 47 µF |
| tillämpningar | High Temperature Reflow |







CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD
CAP ALUM 150UF 20% 50V SMD
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD
CAP ALUM 150UF 20% 35V SMD
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD