| Tillverkarens artikelnummer : | A6D-8103 | RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Omron | Lager skick : | 14209 pcs Stock |
| Beskrivning : | SWITCH SLIDE DIP SPST 30MA 30V | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | A6D-8103.pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | A6D-8103 |
|---|---|
| Tillverkare | Omron |
| Beskrivning | SWITCH SLIDE DIP SPST 30MA 30V |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 14209 pcs |
| Datablad | A6D-8103.pdf |
| Tvättbar | Yes |
| Spänningsvärde | 30VDC |
| Avslutningsstil | PC Pin |
| Serier | A6D |
| Tonhöjd | 0.100" (2.54mm), Full |
| Förpackning | Tube |
| Andra namn | A6D-8103 BY OMZ A6D-8103-ND A6D8103 A6D8103BYOMZ SW943 |
| Driftstemperatur | -20°C ~ 70°C |
| Antal positioner | 8 |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Mekaniskt liv | - |
| Tillverkarens normala ledtid | 19 Weeks |
| Längd | 0.879" (22.33mm) |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| Höjd ovanför styrelsen | 0.213" (5.40mm) |
| Funktioner | IP64 - Dust Tight, Water Resistant |
| Elektriskt liv | 2,000 Cycles |
| detaljerad beskrivning | Dip Switch SPST 8 Position Through Hole Slide (Standard) Actuator 30mA 30VDC |
| Nuvarande omdöme | 30mA |
| Kontaktmaterial | - |
| Kontakt Slutför | Gold |
| Krets | SPST |
| Kroppsmaterial | - |
| Aktuator typ | Slide (Standard) |
| Actuator Level | Raised |







CONN EDGE DUAL FMALE 20POS 0.156

CONN EDGE DUAL FMALE 24POS 0.156

DIP SWITCH

DIP SWITCH

SWITCH SLIDE DIP SPST 30MA 30V

SWITCH SLIDE DIP SPST 30MA 30V

SWITCH SLIDE DIP SPST 30MA 30V

SWITCH SLIDE DIP SPST 30MA 30V

CONN EDGE DUAL FMALE 20POS 0.156
SWITCH SLIDE DIP SPST 30MA 30V