| Tillverkarens artikelnummer : | ERJ-8ENF1051V |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | Panasonic |
| Lager skick : | 41091 pcs Stock |
| Beskrivning : | RES SMD 1.05K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | ERJ-8ENF1051V(1).pdfERJ-8ENF1051V(2).pdfERJ-8ENF1051V(3).pdfERJ-8ENF1051V(4).pdfERJ-8ENF1051V(5).pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | ERJ-8ENF1051V |
|---|---|
| Tillverkare | Panasonic |
| Beskrivning | RES SMD 1.05K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | 41091 pcs |
| Datablad | ERJ-8ENF1051V(1).pdfERJ-8ENF1051V(2).pdfERJ-8ENF1051V(3).pdfERJ-8ENF1051V(4).pdfERJ-8ENF1051V(5).pdf |
| Tolerans | ±1% |
| Temperatur koefficient | ±100ppm/°C |
| Leverantörs Device Package | 1206 |
| Storlek / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Serier | ERJ-8EN |
| Motstånd | 1.05 kOhms |
| betyg | AEC-Q200 |
| Effekt (Watt) | 0.25W, 1/4W |
| Förpackning / Fodral | 1206 (3216 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 155°C |
| Antal uppsägningar | 2 |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Funktioner | Automotive AEC-Q200 |
| Felaktighet | - |
| Sammansättning | Thick Film |
| Basproduktnummer | ERJ-8 |







RES SMD 1.05M OHM 1% 1/4W 1206
RES SMD 102K OHM 1% 1/4W 1206
RES SMD 1.02K OHM 1% 1/4W 1206
RES SMD 1.02M OHM 1% 1/4W 1206
RES SMD 105K OHM 1% 1/4W 1206
RES SMD 107 OHM 1% 1/4W 1206
RES SMD 105 OHM 1% 1/4W 1206
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/4W 1206
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/4W 1206
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/4W 1206