| Tillverkarens artikelnummer : | ERJ-PA3D82R0V |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | Panasonic |
| Lager skick : | - |
| Beskrivning : | RES SMD 82 OHM 0.5% 1/3W 0603 |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | ERJ-PA3D82R0V(1).pdfERJ-PA3D82R0V(2).pdfERJ-PA3D82R0V(3).pdfERJ-PA3D82R0V(4).pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | ERJ-PA3D82R0V |
|---|---|
| Tillverkare | Panasonic |
| Beskrivning | RES SMD 82 OHM 0.5% 1/3W 0603 |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | ERJ-PA3D82R0V(1).pdfERJ-PA3D82R0V(2).pdfERJ-PA3D82R0V(3).pdfERJ-PA3D82R0V(4).pdf |
| Tolerans | ±0.5% |
| Temperatur koefficient | ±100ppm/°C |
| Leverantörs Device Package | 0603 |
| Storlek / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Serier | ERJ-PA3 |
| Motstånd | 82 Ohms |
| betyg | AEC-Q200 |
| Effekt (Watt) | 0.333W, 1/3W |
| Förpackning / Fodral | 0603 (1608 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 155°C |
| Antal uppsägningar | 2 |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Funktioner | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Felaktighet | - |
| Sammansättning | Thick Film |
| Basproduktnummer | ERJ-PA |







RES SMD 8.45K OHM 0.5% 1/3W 0603
RES SMD 845 OHM 0.5% 1/3W 0603
RES SMD 825K OHM 0.5% 1/3W 0603
RES SMD 82.5 OHM 0.5% 1/3W 0603
RES SMD 84.5K OHM 0.5% 1/3W 0603
RES SMD 820K OHM 0.5% 1/3W 0603
RES SMD 825 OHM 0.5% 1/3W 0603
RES SMD 82.5K OHM 0.5% 1/3W 0603
RES SMD 8.25K OHM 0.5% 1/3W 0603
RES SMD 845K OHM 0.5% 1/3W 0603