| Tillverkarens artikelnummer : | ERJ-S08F8R66V |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | Panasonic |
| Lager skick : | - |
| Beskrivning : | RES 8.66 OHM 1% 1/8W 1206 SMD |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | ERJ-S08F8R66V.pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | ERJ-S08F8R66V |
|---|---|
| Tillverkare | Panasonic |
| Beskrivning | RES 8.66 OHM 1% 1/8W 1206 SMD |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | ERJ-S08F8R66V.pdf |
| Tolerans | ±1% |
| Temperatur koefficient | -100/ +600ppm/°C |
| Leverantörs Device Package | 1206 |
| Storlek / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Serier | ERJ-S08 |
| Motstånd | 8.66 Ohms |
| betyg | AEC-Q200 |
| Effekt (Watt) | 0.25W, 1/4W |
| Förpackning / Fodral | 1206 (3216 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 155°C |
| Antal uppsägningar | 2 |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Funktioner | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 |
| Felaktighet | - |
| Sammansättning | Thick Film |
| Basproduktnummer | ERJ-S08 |







RES SMD 88.7 OHM 1% 1/4W 1206
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/4W 1206
RES SMD 909K OHM 1% 1/4W 1206

RES 8.06 OHM 1% 1/8W 1206 SMD

RES 8.2 OHM 1% 1/8W 1206 SMD
RES SMD 909 OHM 1% 1/4W 1206

RES 8.45 OHM 1% 1/8W 1206 SMD

RES 8.25 OHM 1% 1/8W 1206 SMD

RES 8.87 OHM 1% 1/8W 1206 SMD
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/4W 1206