| Tillverkarens artikelnummer : | 3210651 |
|---|---|
| RoHs status : | Överensstämmer med RoHS |
| Tillverkare / Brand : | Phoenix Contact |
| Lager skick : | - |
| Beskrivning : | TERM BLOCK PLUG 5POS STR |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | 3210651.pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | 3210651 |
|---|---|
| Tillverkare | Phoenix Contact |
| Beskrivning | TERM BLOCK PLUG 5POS STR |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | 3210651.pdf |
| Wire Strip Length | 10mm |
| Wire Gauge eller Range - mm² | 0.08-4mm² |
| Wire Gauge eller Range - AWG | 12-26 AWG |
| Spänning - UL | 300 V |
| Spänning - IEC | 500 V |
| Typ | Plug, Female Sockets |
| Moment - Skruv | - |
| Avslutningsstil | Screwless - Spring Cage, Tension Clamp |
| Serier | CLIPLINE COMBI SP-H |
| Skruvstorlek | - |
| Positioner per nivå | 5 |
| Plug Wire Entry | 180° |
| Tonhöjd | - |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | - |
| Antal positioner | 5 |
| Antal nivåer | 1 |
| Monteringstyp | Free Hanging (In-Line) |
| Material Brännbarhetsbedömning | UL94 V-0 |
| Isolationshöjd | 1.535" (39.00mm) |
| Ingress Protection | - |
| Bostadsmaterial | Polyamide (PA), Nylon |
| Huvudorientering | - |
| Funktioner | - |
| Nuvarande - UL | 20 A |
| Nuvarande - IEC | 24A |
| Kontakta svanslängd | - |
| Kontakta Mating Finish | - |
| Kontaktmaterial | - |
| Färg | Gray |








TERM BLOCK PLUG 3POS STR
CONN RING CIRC 1/0AWG #3/8 CRIMP
CONN RING CIRC 2AWG #5/16 CRIMP

TERM BLOCK PLUG 8POS STR

TERM BLOCK PLUG 7POS STR

TERM BLOCK PLUG 4POS STR

TERM BLOCK PLUG 6POS STR

FUSE CARTRIDGE 630MA 250VAC
CONN RING CIRC 2AWG #10 CRIMP

TERM BLOCK PLUG 9POS STR