| Tillverkarens artikelnummer : | RP08-4805DA/SMD |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | RECOM Power |
| Lager skick : | - |
| Beskrivning : | DC DC CONVERTER +/-5V 8W |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | RP08-4805DA/SMD.pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | RP08-4805DA/SMD |
|---|---|
| Tillverkare | RECOM Power |
| Beskrivning | DC DC CONVERTER +/-5V 8W |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | RP08-4805DA/SMD.pdf |
| Spänning - utgång 4 | - |
| Spänning - utgång 3 | - |
| Spänning - utgång 2 | -5V |
| Spänning - utgång 1 | 5V |
| Spänning - Isolering | 1.6 kV |
| Spänning - Ingång (Min) | 36V |
| Spänning - Ingång (Max) | 75V |
| Typ | Isolated Module |
| Storlek / Dimension | 1.26' L x 0.80' W x 0.44' H (32.0mm x 20.3mm x 11.2mm) |
| Serier | POWERLINE RP08 (8W) |
| Effekt (Watt) | 8 W |
| Förpackning / Fodral | 24-SMD Module, 18 Leads |
| Paket | Tube |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Antal utgångar | 2 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Funktioner | Remote On/Off, OCP, OVP, SCP |
| Effektivitet | 85% |
| Ström - Utgång (Max) | 800mA, 800mA |
| Kontrollfunktioner | Enable, Active High |
| Basproduktnummer | RP08-4805 |
| tillämpningar | ITE (Commercial) |







DC DC CONVERTER 3.3V 8W
DC DC CONVERTER 5V 8W
DC DC CONVERTER 3.3V 8W
DC DC CONVERTER 5V 8W
DC DC CONVERTER +/-5V 8W
DC DC CONVERTER +/-5V 8W
DC DC CONVERTER +/-5V 8W
DC DC CONVERTER 3.3V 8W
DC DC CONVERTER 3.3V 8W
DC DC CONVERTER 5V 8W