| Tillverkarens artikelnummer : | DF2132RFA20V | RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Renesas Electronics America | Lager skick : | 4231 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80QFP | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | DF2132RFA20V.pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | DF2132RFA20V |
|---|---|
| Tillverkare | Renesas Electronics America |
| Beskrivning | IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80QFP |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 4231 pcs |
| Datablad | DF2132RFA20V.pdf |
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 4 V ~ 5.5 V |
| Leverantörs Device Package | 80-QFP (14x14) |
| Fart | 20MHz |
| Serier | H8® H8S/2100 |
| RAM-storlek | 2K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 64KB (64K x 8) |
| kringutrustning | POR, PWM, WDT |
| Förpackning | Tray |
| Förpackning / Fodral | 80-BQFP |
| Oscillatortyp | Internal |
| Driftstemperatur | -20°C ~ 75°C (TA) |
| Antal I / O | 57 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM-storlek | - |
| detaljerad beskrivning | H8S/2000 H8® H8S/2100 Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 64KB (64K x 8) FLASH 80-QFP (14x14) |
| Datakonverterare | A/D 8x10b; D/A 2x8b |
| Kärnstorlek | 16-Bit |
| Core Processor | H8S/2000 |
| Anslutningar | IrDA, SCI |
| Bas-delenummer | DF2132 |







IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80TQFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP

HD64F2128 - Microcontroller, 16-
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80TQFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP

IC MCU
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80QFP

IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80QFP
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80TQFP