| Tillverkarens artikelnummer : | R5F212G5SDFP#U0 | RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Renesas Electronics America | Lager skick : | 4276 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC MCU 16BIT 24KB FLASH 32LQFP | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | R5F212G5SDFP#U0(1).pdfR5F212G5SDFP#U0(2).pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | R5F212G5SDFP#U0 |
|---|---|
| Tillverkare | Renesas Electronics America |
| Beskrivning | IC MCU 16BIT 24KB FLASH 32LQFP |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 4276 pcs |
| Datablad | R5F212G5SDFP#U0(1).pdfR5F212G5SDFP#U0(2).pdf |
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 2.2 V ~ 5.5 V |
| Leverantörs Device Package | 32-LQFP (7x7) |
| Fart | 8MHz |
| Serier | R8C/2x/2G |
| RAM-storlek | 1K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 24KB (24K x 8) |
| kringutrustning | POR, PWM, Voltage Detect, WDT |
| Förpackning | Tray |
| Förpackning / Fodral | 32-LQFP |
| Andra namn | R5F212G5SDFP#V0 R5F212G5SDFP#V0-ND |
| Oscillatortyp | Internal |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Antal I / O | 27 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM-storlek | - |
| detaljerad beskrivning | R8C R8C/2x/2G Microcontroller IC 16-Bit 8MHz 24KB (24K x 8) FLASH 32-LQFP (7x7) |
| Datakonverterare | - |
| Kärnstorlek | 16-Bit |
| Core Processor | R8C |
| Anslutningar | LINbus, SIO, UART/USART |
| Bas-delenummer | R5F212G |







IC MCU 16BIT 24KB FLASH 32LQFP
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32LQFP
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 32LQFP
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32LQFP
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 32LQFP