| Tillverkarens artikelnummer : | BZW06-342B |
|---|---|
| RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillverkare / Brand : | STMicroelectronics |
| Lager skick : | 5989 pcs Stock |
| Beskrivning : | TVS DIODE 342V 706V DO15 |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | BZW06-342B.pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | BZW06-342B |
|---|---|
| Tillverkare | STMicroelectronics |
| Beskrivning | TVS DIODE 342V 706V DO15 |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 5989 pcs |
| Datablad | BZW06-342B.pdf |
| Spänning - Reverse Standoff (Typ) | 342V |
| Spänning - Klämma (Max) @ Ipp | 706V |
| Spänning - Uppdelning (Min) | 380V |
| Typ | Zener |
| Leverantörs Device Package | DO-15 |
| Serier | BZW06, TRANSIL™ |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Förpackning | Tape & Box (TB) |
| Förpackning / Fodral | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Driftstemperatur | - |
| Monteringstyp | Through Hole |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| Aktuell - Peak Pulse (10 / 1000μs) | 5.7A (8/20µs) |
| Kapacitans @ Frekvens | 180pF @ 1MHz |
| Tvåriktade kanaler | 1 |
| Bas-delenummer | BZW06 |
| tillämpningar | General Purpose |







TVS DO-15 342V 600W BI
TVS DIODE 342V 706V DO204AC
TVS DIODE 342V 706V DO204AC
TVS DIODE 342VWM 548VC DO15
TVS DIODE 342VWM 706VC DO204AC
TVS DIODE 342VWM 706VC DO204AC
TVS DIODE 342VWM 706VC DO204AC
TVS DIODE 342V 706V DO204AC
TVS DIODE 342VWM 706VC DO204AC
TVS DIODE 342V 706V DO204AC