| Tillverkarens artikelnummer : | LDK130PU12R |
|---|---|
| RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillverkare / Brand : | STMicroelectronics |
| Lager skick : | 53991 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC REG LINEAR 1.2V 300MA 6DFN |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | LDK130PU12R.pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | LDK130PU12R |
|---|---|
| Tillverkare | STMicroelectronics |
| Beskrivning | IC REG LINEAR 1.2V 300MA 6DFN |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 53991 pcs |
| Datablad | LDK130PU12R.pdf |
| Spänningsavbrott (Max) | 0.4V @ 300mA |
| Spänning - utgång (min / fast) | 1.2V |
| Spänning - utgång (max) | - |
| Spänning - Ingång (Max) | 5.5V |
| Leverantörs Device Package | 6-DFN (1.2x1.3) |
| Serier | - |
| Skyddsfunktioner | Over Current, Over Temperature |
| Förpackning | Cut Tape (CT) |
| Förpackning / Fodral | 6-XFDFN |
| PSRR | 55dB (120Hz ~ 10kHz) |
| Utmatningstyp | Fixed |
| Utgångskonfiguration | Positive |
| Andra namn | 497-14255-1 |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C |
| Antal tillsynsmyndigheter | 1 |
| Monteringstyp | Surface Mount |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Tillverkarens normala ledtid | 40 Weeks |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| detaljerad beskrivning | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.2V 300mA 6-DFN (1.2x1.3) |
| Ström - Tillförsel (Max) | 120µA |
| Nuvarande - Quiescent (Iq) | 60µA |
| Strömutgång | 300mA |
| Kontrollfunktioner | Enable |







IC REG LINEAR 2.5V 300MA 6DFN
IC REG LINEAR 3V 300MA 6DFN
IC REG LINEAR 1V 300MA 6DFN
IC REG LINEAR 2.9V 300MA 6DFN
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-5
IC REG LINEAR 1.8V 300MA 6DFN
IC REG LINEAR 3.3V 300MA SOT23-5
IC REG LINEAR POS ADJ 300MA 6DFN
IC REG LINEAR 0.8V 300MA 6DFN
IC REG LINEAR 1.5V 300MA 6DFN