| Tillverkarens artikelnummer : | ST72F324LJ4T6 | RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | STMicroelectronics | Lager skick : | 350 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44LQFP | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | ST72F324LJ4T6.pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | ST72F324LJ4T6 |
|---|---|
| Tillverkare | STMicroelectronics |
| Beskrivning | IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44LQFP |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 350 pcs |
| Datablad | ST72F324LJ4T6.pdf |
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 2.85 V ~ 3.6 V |
| Fart | 8MHz |
| Serier | ST7 |
| RAM-storlek | 512 x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 16KB (16K x 8) |
| kringutrustning | POR, PWM, WDT |
| Förpackning | Tray |
| Förpackning / Fodral | 44-LQFP |
| Oscillatortyp | Internal |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Antal I / O | 32 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM-storlek | - |
| detaljerad beskrivning | ST7 ST7 Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 16KB (16K x 8) FLASH |
| Datakonverterare | A/D 12x10b |
| Kärnstorlek | 8-Bit |
| Core Processor | ST7 |
| Anslutningar | SCI, SPI |
| Bas-delenummer | ST72F324L |








IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32LQFP
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44LQFP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44LQFP

IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44TQFP

IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32LQFP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44LQFP
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44LQFP

IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32LQFP
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44LQFP