Artikelnummer:STM32L431RCT6
- Datum: 2023/05/4
- Varaktighet: 10 sekunder
- Video-storlek: 4.93 MB
- Videoklipp


| Tillverkarens artikelnummer : | STM32F072C8U6TR |
|---|---|
| RoHs status : | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillverkare / Brand : | STMicroelectronics |
| Lager skick : | 6358 pcs Stock |
| Beskrivning : | IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48UFQFPN |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | STM32F072C8U6TR(1).pdfSTM32F072C8U6TR(2).pdfSTM32F072C8U6TR(3).pdfSTM32F072C8U6TR(4).pdfSTM32F072C8U6TR(5).pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | STM32F072C8U6TR |
|---|---|
| Tillverkare | STMicroelectronics |
| Beskrivning | IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48UFQFPN |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Blyfri / Överensstämmer med RoHS |
| Tillgänglig kvantitet | 6358 pcs |
| Datablad | STM32F072C8U6TR(1).pdfSTM32F072C8U6TR(2).pdfSTM32F072C8U6TR(3).pdfSTM32F072C8U6TR(4).pdfSTM32F072C8U6TR(5).pdf |
| Spänning - Tillförsel (Vcc / Vdd) | 1.65 V ~ 3.6 V |
| Leverantörs Device Package | 48-UFQFPN (7x7) |
| Fart | 48MHz |
| Serier | STM32F0 |
| RAM-storlek | 16K x 8 |
| Programminne Typ | FLASH |
| Programminnesstorlek | 64KB (64K x 8) |
| kringutrustning | DMA, I²S, POR, PWM, WDT |
| Förpackning | Tape & Reel (TR) |
| Förpackning / Fodral | 48-UFQFN Exposed Pad |
| Oscillatortyp | Internal |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Antal I / O | 37 |
| Fuktkänslighetsnivå (MSL) | 3 (168 Hours) |
| Tillverkarens normala ledtid | 10 Weeks |
| Ledningsfri status / RoHS-status | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM-storlek | - |
| detaljerad beskrivning | ARM® Cortex®-M0 STM32F0 Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 64KB (64K x 8) FLASH 48-UFQFPN (7x7) |
| Datakonverterare | A/D 10x12b, D/A 2x12b |
| Kärnstorlek | 32-Bit |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0 |
| Anslutningar | CANbus, HDMI-CEC, I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB |










IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LQFP
KIT DISCOVERY FOR STM32F072B

IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP

IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LQFP
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48UFQFPN

IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LQFP
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48UFQFPN

IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48QFPN

IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48LQFP