| Tillverkarens artikelnummer : | KAL5JB1R00 | RoHs status : | |
|---|---|---|---|
| Tillverkare / Brand : | Stackpole Electronics, Inc. | Lager skick : | - |
| Beskrivning : | RES CHAS MNT 1 OHM 5% 7.5W | Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | KAL5JB1R00(1).pdfKAL5JB1R00(2).pdfKAL5JB1R00(3).pdfKAL5JB1R00(4).pdf | Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | KAL5JB1R00 |
|---|---|
| Tillverkare | Stackpole Electronics, Inc. |
| Beskrivning | RES CHAS MNT 1 OHM 5% 7.5W |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | KAL5JB1R00(1).pdfKAL5JB1R00(2).pdfKAL5JB1R00(3).pdfKAL5JB1R00(4).pdf |
| Tolerans | ±5% |
| Temperatur koefficient | ±50ppm/°C |
| Storlek / Dimension | 0.591" L x 0.650" W (15.00mm x 16.50mm) |
| Serier | KAL |
| Motstånd | 1 Ohms |
| Effekt (Watt) | 7.5W |
| Förpackning / Fodral | Axial, Box |
| Paket | Bulk |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 275°C |
| Monteringsfunktion | Flanges |
| Bly stil | Solder Lugs |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | Moisture Resistant |
| Felaktighet | - |
| Sammansättning | Wirewound |
| Beläggning, bostadstyp | Aluminum |







RES CHAS MNT 0.25 OHM 5% 50W
RES CHAS MNT 100 OHM 1% 7.5W
RES CHAS MNT 0.33 OHM 5% 50W
RES CHAS MNT 0.5 OHM 5% 50W
RES CHAS MNT 0.18 OHM 5% 50W
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 7.5W
RES CHAS MNT 1 OHM 1% 7.5W
RES CHAS MNT 0.12 OHM 5% 50W
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 7.5W
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 7.5W