| Tillverkarens artikelnummer : | RNCF0603DTC49K9 |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | Stackpole Electronics, Inc. |
| Lager skick : | - |
| Beskrivning : | RES 49.9K OHM 0.5% 1/6W 0603 |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | RNCF0603DTC49K9(1).pdfRNCF0603DTC49K9(2).pdfRNCF0603DTC49K9(3).pdfRNCF0603DTC49K9(4).pdfRNCF0603DTC49K9(5).pdfRNCF0603DTC49K9(6).pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | RNCF0603DTC49K9 |
|---|---|
| Tillverkare | Stackpole Electronics, Inc. |
| Beskrivning | RES 49.9K OHM 0.5% 1/6W 0603 |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | RNCF0603DTC49K9(1).pdfRNCF0603DTC49K9(2).pdfRNCF0603DTC49K9(3).pdfRNCF0603DTC49K9(4).pdfRNCF0603DTC49K9(5).pdfRNCF0603DTC49K9(6).pdf |
| Tolerans | ±0.5% |
| Temperatur koefficient | ±50ppm/°C |
| Leverantörs Device Package | 0603 |
| Storlek / Dimension | 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
| Serier | RNCF |
| Motstånd | 49.9 kOhms |
| betyg | AEC-Q200 |
| Effekt (Watt) | 0.167W, 1/6W |
| Förpackning / Fodral | 0603 (1608 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 155°C |
| Antal uppsägningar | 2 |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Funktioner | Automotive AEC-Q200 |
| Felaktighet | - |
| Sammansättning | Thin Film |
| Basproduktnummer | RNCF0603D |







RES 48.7K OHM 0.5% 1/6W 0603
RES 4.3K OHM 0.5% 1/6W 0603
RES 499K OHM 0.5% 1/10W 0603
RES 487 OHM 0.5% 1/6W 0603
RES 4.02K OHM 0.5% 1/6W 0603
RES 48.7 OHM 0.5% 1/6W 0603
RES 4.22K OHM 0.5% 1/6W 0603
RES 4.12K OHM 0.5% 1/6W 0603
RES 49.9 OHM 0.5% 1/6W 0603
RES 499 OHM 0.5% 1/6W 0603