| Tillverkarens artikelnummer : | RNCF0805DKE69R8 |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | Stackpole Electronics, Inc. |
| Lager skick : | - |
| Beskrivning : | RES 69.8 OHM 0.5% 1/8W 0805 |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | RNCF0805DKE69R8(1).pdfRNCF0805DKE69R8(2).pdfRNCF0805DKE69R8(3).pdfRNCF0805DKE69R8(4).pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | RNCF0805DKE69R8 |
|---|---|
| Tillverkare | Stackpole Electronics, Inc. |
| Beskrivning | RES 69.8 OHM 0.5% 1/8W 0805 |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | RNCF0805DKE69R8(1).pdfRNCF0805DKE69R8(2).pdfRNCF0805DKE69R8(3).pdfRNCF0805DKE69R8(4).pdf |
| Tolerans | ±0.5% |
| Temperatur koefficient | ±25ppm/°C |
| Leverantörs Device Package | 0805 |
| Storlek / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Serier | RNCF |
| Motstånd | 69.8 Ohms |
| betyg | AEC-Q200 |
| Effekt (Watt) | 0.125W, 1/8W |
| Förpackning / Fodral | 0805 (2012 Metric) |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 155°C |
| Antal uppsägningar | 2 |
| Höjd - Sittande (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Funktioner | Automotive AEC-Q200 |
| Felaktighet | - |
| Sammansättning | Thin Film |
| Basproduktnummer | RNCF0805D |







RES 6.2K OHM 0.5% 1/8W 0805
RES 6.49K OHM 0.5% 1/8W 0805
RES 698K OHM 0.5% 1/8W 0805
RES 68 OHM 0.5% 1/8W 0805
RES 69.8K OHM 0.5% 1/8W 0805
RES 68.1 OHM 0.5% 1/8W 0805
RES 6.34K OHM 0.5% 1/8W 0805
RES 698 OHM 0.5% 1/8W 0805
RES 6.19K OHM 0.5% 1/8W 0805
RES 6.04K OHM 0.5% 1/8W 0805