| Tillverkarens artikelnummer : | RNF18BTD49K9 |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | Stackpole Electronics, Inc. |
| Lager skick : | - |
| Beskrivning : | RES 49.9K OHM 0.1% 1/8W AXIAL |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | RNF18BTD49K9(1).pdfRNF18BTD49K9(2).pdfRNF18BTD49K9(3).pdfRNF18BTD49K9(4).pdfRNF18BTD49K9(5).pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | RNF18BTD49K9 |
|---|---|
| Tillverkare | Stackpole Electronics, Inc. |
| Beskrivning | RES 49.9K OHM 0.1% 1/8W AXIAL |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | RNF18BTD49K9(1).pdfRNF18BTD49K9(2).pdfRNF18BTD49K9(3).pdfRNF18BTD49K9(4).pdfRNF18BTD49K9(5).pdf |
| Tolerans | ±0.1% |
| Temperatur koefficient | ±100ppm/°C |
| Leverantörs Device Package | Axial |
| Storlek / Dimension | 0.071' Dia x 0.130' L (1.80mm x 3.30mm) |
| Serier | RNF |
| Motstånd | 49.9 kOhms |
| Effekt (Watt) | 0.125W, 1/8W |
| Förpackning / Fodral | Axial |
| Paket | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 155°C |
| Antal uppsägningar | 2 |
| Höjd - Sittande (Max) | - |
| Funktioner | Flame Retardant Coating, Safety |
| Felaktighet | - |
| Sammansättning | Metal Film |







RES 499 OHM 0.1% 1/8W AXIAL
RES 45.3K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
RES 3.65K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
RES 4.75K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
RES 4.64K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
RES 4.53K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
RES 4.99K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
RES 43.2K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
RES 42.2K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
RES 56.2K OHM 0.1% 1/8W AXIAL