| Tillverkarens artikelnummer : | AMM06DTKT-S288 |
|---|---|
| RoHs status : | |
| Tillverkare / Brand : | Sullins Connector Solutions |
| Lager skick : | - |
| Beskrivning : | CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.156 |
| Skicka från : | Hong Kong |
| Datablad : | AMM06DTKT-S288(1).pdfAMM06DTKT-S288(2).pdf |
| Leveransväg : | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
| Artikelnummer | AMM06DTKT-S288 |
|---|---|
| Tillverkare | Sullins Connector Solutions |
| Beskrivning | CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.156 |
| Ledningsfri status / RoHS-status | |
| Tillgänglig kvantitet | I lager |
| Datablad | AMM06DTKT-S288(1).pdfAMM06DTKT-S288(2).pdf |
| Uppsägning | Solder |
| Serier | - |
| Läsa upp | Dual |
| Tonhöjd | 0.156" (3.96mm) |
| Paket | Tray |
| Driftstemperatur | -65°C ~ 150°C |
| Antal rader | 2 |
| Antal positioner / Bay / Row | 6 |
| Antal positioner | 12 |
| Monteringstyp | Board Edge, Straddle Mount |
| Material - Isolering | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| Kön | Female |
| Fläns Feature | Flush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40 |
| Funktioner | Card Extender |
| Kontakt typ | Loop Bellows |
| Kontaktmaterial | Beryllium Copper |
| Kontakt Slutför tjocklek | 30.0µin (0.76µm) |
| Kontakt Slutför | Gold |
| Färg | Green |
| Kort typ | Non Specified - Dual Edge |
| Korttjocklek | 0.062" (1.57mm) |
| Basproduktnummer | AMM06 |








CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.156

CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.156

CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.156

CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.156

CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.156

CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.156

CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.156

CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.156

CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.156

CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.156